لوگو های نوشتاری در طراحی لوگو یا طراحی آرم
شهریور ۳۰, ۱۳۹۶
روال گرفتن سفارش طراحی لوگو
مهر ۲, ۱۳۹۶

عمر لوگو

عمر لوگو و آرم موضوعی است که در این مقاله نویسنده به آن می پردازد.

همانطور که در مقاله قبلی ذکر شد طراحان گرافیست در راستای طراحی لوگو ی هر سازمان هرگز نباید از مد و سلیقه روز پیروی نمایند ، تا لوگو هایی که طراحی می کنند سالیان سال برای سازمان ها معتبر بمانند به شرط اینکه آن ها را با توجه به قابلیت تاثیرگذاری زیادشان در آینده طراحی کنند ، برای رسیدن به این منظور بهتر است به هنگام طراحی لوگو و طراحی آرم شرکت ها و سازمان ها به این نکات مهم توجه شود :

لوگو ها و آرم های موفق طراحی شده معمولا دارای عمر متوسط حدود ۱۰ سال هستند و در شکل ایده آل با اندک تغییراتی سال ها قابل استفاده خواهند بود ، در واقع طراحان هان گرافیست می توانند برای بهره بری بیشتر از هر آرم با استفاده از ابزار ها و المان های روز اندکی تغییر در لوگو و آرم شرکت شما ایجاد نمایند و با یک بازنگری کوچک و نگهداری از چهارچوب های اصلی طراحی شده آرم برای سازمان یک لوگو جدید خلق نمایند

نکات پیش از شروع به کار طراحی را می توان به صورت زیر خلاصه کرد :عمر لوگو

۱- یافتن بهترین و موجه ترین تصاویر مرتبط با موضوع محصولات و خدمات شرکت ها و سازمان ها

۲- تهیه آلبوم از نمونه های طرح های موفق که مشابهت با موضوع سفارش شما دارند

۳- شناسایی طرح هایی با میانگین عمر طولانی از آن میان

۴- تقلید از نمونه های موفق و ترسیم دوباره آن ها برای کشف ویژگی های تکنیکی

۵- بازبینی نکات مثبت طراحی های موفق

۶- انتخاب چند طرح موفق و تمرکز بر آن ها

۷- استفاده از لوگو تایپ و ترکیب آن با لوگو ساین که به استحکام مجموعه و خاص بودن طرح کمک می کند .

۸- همفکری با کارشناسان و طراحان موفق

آیا بای سلیقه روز را در طراحی آرم سازمان ها دنبال کرد ؟

سلیقه های روز می آیند و می روند . توجه ویژه به ذائقه روز باعث می شود با عوض شدن آن ، طراحی آرم شما قدیمی و از مد افتاده به نظر بیاید . گفتن این که من سلیقه روز را دنبال نمی کنم آسان است ولی در واقعیت همه طراحان از آن چه در اطراف واقع می شود تاثیر می گیرند ، به عبارتی نمی توان تحت تاثیر سلیقه روز واقع نشد .اما سوالی که در اینجا مطرح می شو این است که ، پس باید برای طراحی یک لوگو ماندگار با بهره بری بالا چه کار کرد؟

مشخصا طراحی لوگویی که کاملا بر اساس مد و سلیقه روز هستند خیلی ماندگار نیستند ولی بی تاثیر هم نیستند . لوگو سازمان ها می توانند ما را راهنمایی کنند که توان انجام چه کارهایی را داریم و البته چه کارهایی را بهتر است انجام ندهیم . این نوع مطالعه در بررسی سلیقه های روز در واقع به مثابه جمع آوری اطلاعات عمل می کند و نوعی تحقیق برای طراحی است ، هر چه اطلاعات طراح گرافیست در خصوص محصولات و خدمات یک سازمان بیشتر باشد ، از امکان بیشتری برای ارائه هر چه بهتر طراحی لوگو و طراحی آرم خود بهره می گیرد . وقتی لوگویی طراحی می کنید حتما در مورد شرکتی که برای آن کار می کنید تحقیق مفصلی انجام دهید و تنها گفتن این مطلب که من این سلیقه یا سبک را دوست ندارم کافی نیست . به نظر می آید باید روش ها و شیوه هایی را در جریان هستند بررسی و مشاهده کرد ، این کار به طراح کمک می کند ببیند مردم عادی مخاطبان لوگو شما چگونه و چطور فکر می کنند تا این طریق بتواند نقطه نظر کار آمد بر روی آراء و عقاید جاری مختلف پیدا کند . مساله اصلی پیدا کردن نکات کاربردی مفید است که طراحان باید برای بهتر شدن کارشان از آن استفاده کنند .

اما طراحان برتر برای پیدا نمودن سلیقه و نیاز مشتریان خود در امر طراحی لوگو ، طراحی آرم شرکت و به طور کلی طراحی گرافیکی چگونه عمل می کند؟

مشاورین مارکتینگ طراحان برتر برای دریافت سلیقه و نیاز مشتریان و سرعت بخشیدن به انجام پروژه ها، یک فایل به نام بریف طراحی نموده اند. به طور کلی تمامی شرکت هایی که محصول آن ها خدماتشان است به چنین فایل هایی با فرمت های لازمه مربوط به کسب و کار خود نیاز دارند ، تا بتوانند خواسته و نیاز مشتریان خود را به خوبی تحلیل نمایند ، مشاورین بازاریابی و برند سازی طراحان برتر نیز برای درک درست همین موارد ، فایل های بریف بسیار خوبی در خصوص تک تک مواردی که طراحان برتر در مورد آن ها فعالیت می نماید تهیه کرده اند، در این فایل ها از مشتریان طراحان برتر سوال های بسیار متفاوتی اعم از سن ، میزان تحصیلات ، دهک اجتماعی و … از مصرف کننده گان مشتریان پرسیده می شود . مشاورین طراحان برتر پس از تحقیقات بازار ، مطالعه و بررسی این فایل ها می توانند خواسته و نیاز مشتریان خود را در یک مرز باریک به هم برسانند و ایده اولیه در اتاق فکر خلق می گردد و به دست طراح مورد نظر رسانده می شود .

مراحلی که در آتلیه طراحان برتر برای خلق ایده و بررسی های پیش از شروع طراحی طی می گردد ، یک روند علمی است که مجموعه های بسیار بسیار کمی در میهن اسلامی از آن برخوردار هستند، طراحان برتر نیز به دلیل داشتن مشاور مارکتینگ و بازاریابی می تواند از چنین خدماتی مشتریان خود را بهره مند سازد ، ما به شما پیشنهاد می کنیم برای دریافت مشاوره علمی و همچنین بهره وری از خدمات و محصولات ما با شماره تلفن ۷۷۱۳۵۱۲۷-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید . مشاورین ما از ساعت ۸ الی ۱۶ در خدمت شما مشتریان گرامی هستند .

دیدگاه ها بسته شده است