۴ دلیل مهم برای پرداخت هزینه بیشتر جهت طراحی لوگو و طراحی آرم

تفکر خلاق قبل از طراحی لوگو و طراحی آرم شرکت ها (قسمت اول)
آبان ۲۵, ۱۳۹۶
تفکر خلاق قبل از طراحی لوگو و طراحی آرم شرکت ها ( قسمت دوم )
آذر ۳, ۱۳۹۶

۴ دلیل مهم برای پرداخت هزینه بیشتر جهت طراحی لوگو و طراحی آرم

۴ دلیل مهم برای پرداخت هزینه بیشتر جهت طراحی لوگو و طراحی آرم موضوع اصلی این نوشتار است . و نویسنده در این مقاله به معرفی و شرح آن ها برای شما خواننده گرامی می پردازد .

همانطور که می دانید لوگو اولین وسیله ارتباطی مردم با یک موسسه است و در واقع شخصیت و پرستیژ هر تشکیلاتی را لوگو آن سازمان مشخص می کند و پیش از اینکه مشتری به موسسه قدم بگذارد ، لوگو معرف موسسه است . طراحی لوگو و یا طراحی آرم سازمان ها می تواند موسسه ای را بزرگ و کوچک ، مفرح ، جدی و یا حرفه ای … معرفی کند ، بنابراین صاحبان مشاغل باید انرژی ، زمان و هزینه هر چه بیشتر خود را جهت طراحی لوگو یا طراحی آرم سازمان خود به کار گیرند .

در ادامه این مقاله به معرفی ۴ دلیل مهم برای پرداخت هزینه بیشتر جهت طراحی لوگو و طراحی آرم می پردازیم :

اولین دلیل از ۴ دلیل مهم برای پرداخت هزینه بیشتر جهت طراحی لوگو و طراحی آرم در هر سازمان : طراحی یک لوگو باید عمر طولانی و قابلیت تاثیرگذاری زیاد داشته باشد .لوگو ، پول ، سرمایه گذاری

لوگویی که طراحی می شود سالها معرف موسسه خواهد بود ، بنابراین لوگویی که برای هر سازمان طراحی می شود باید عمر طولانی داشته باشد ، داشتن عمر طولانی برای یک لوگو یعنی از قواعد و اصول مد گرافیکی و سلیقه روز تا حد امکان بدور باشد تا بعد از مدتی غیر قابل استفاده به نظر نیاید زیرا سلیقه روز و مد می آید و می رود و با تغییر در مد روز دیگر لوگوی شما قابل استفاده نیست .

دومین دلیل از ۴ دلیل مهم برای پرداخت هزینه بیشتر جهت طراحی لوگو و طراحی آرم در هر سازمان : طراحی لوگو باید منحصر به فرد باشد یعنی صرفا فقط برای سازمان شما طراحی شده باشد و کپی از موارد موجود نباشد.

لوگو باید منحصرا برای یک موسسه ای طراحی شده باشد . لوگو ای تکراری ، عام و سبک ممکن است نه تنها ارزش های موسسه را منعکس نکنند ، بلکه ارزش و اعتبار آن را پایین بیاورد . یک لوگو بی ارزش که از کلکسیون های تصویری در سایت ها و یا سی دی های موجود در بازار پیدا شده ، ممکن است چندین بار مورد استفاده افراد بی اطلاع در موسسات مختلف و گوناگون نیز قرار گیرد ، و آنچنان ضربه ای به شخصیت سازمان و محصولات و خدمات آن وارد کند که تا سال ها قابل جبران نباشد ، حتی در صورتی که پس از آن صاحب کسب و کار حاضر به پرداخت چندین برابر برای طراحی لوگو خود باشد این ضربه قابل جبران نخواهد بود .

سومین دلیل از ۴ دلیل مهم برای پرداخت هزینه بیشتر جهت طراحی لوگو و طراحی آرم در هر سازمان : لوگو و یا آرم هر شرکت باید حرفه ای ، علمی به نظر برسد .

لوگو و یا آرم یک موسسه معتبر به مانند اعتبار حرفه ای و علمی آن شرکت باشد . همانطور که یک شرکت بزرگ ، مشتری مهم و جدید خود را به یک رستوران معمولی نمی برد ، طراحی لوگو ارزان قیمت و کم بهاء اعتبار شرکت را پایین می آورد و به معرفی محصولات و خدمات آن شرکت ضربه ای غیر قابل جبران وارد می کند . لوگو طراحی شده باید به موسسه شما تصویر یک تشکیلات حرفه ای را بدهد نه اینکه از ارزش و اعتبار آن کم کند .

چهارمین دلیل از ۴ دلیل مهم برای پرداخت هزینه بیشتر جهت طراحی لوگو و طراحی آرم در هر سازمان : لوگو باید گویای میزان زمان و تفکر خلاقی که روی طراحی آن صرف شده باشد .

یکی از مشکلاتی که طراحان لوگو و به طور کلی گرافیست ها با آن مواجه هستند این است که سفارش دهنده گان و مخاطبان عادی معمولا متوجه خلاقیت منحصر به فرد طراح و همچنین میزان کاری که روی طراحی لوگو حرفه ای شده نمی شوند ، پس طراحان نیاز دارند مهارت های بیانی و تحلیلی شان را در توصیف و نحوه انتخاب ایده و مهارت های فنی شان را برای توضیح چگونگی روند طراحی لوگو جهت مجاب کردن سفارش دهنده کار نیز تقویت کنند و حتی برای معرفی بهتر کار خود و طراحی هر چه بهتر یک لوگو به مطالعه علمی و تحقیق و بررسی جهت به چالش کشیدن لوگوهای موفق و طراحی لوگو علمی بپردازند تا هر چه بیشتر در این مهم موفق گردند.

همانطور که در خطوط بالایی ملاحظه کردید در این مقاله به بیان نکات مهم جهت پرداخت هزینه بیشتر و طراحی بهترین لوگو اشاره شد و صاحبان مشاغل باید توجه هر چه بیشتر خود را به این موضوع معطوف نمایند ، زیرا اگر در یک سازمان کاتالوگ ، بسته بندی و یا پوستر ضعیفی طراحی شود ، ماه بعد و یا حتی سال بعد آن سازمان می تواند یک طراحی علمی و قوی برای کاتالوگ و یا بسته بندی و یا هر موضوع گرافیکی دیگر انجام دهد ، اما اگر یک لوگو بد و یا تکراری و بی کیفیت برای سازمان خود طراحی شود مخاطبان آن شرکت را با آن لوگو می شناسند و شخصیت برند به صورت ضعیف در چشم مشتریان معرفی می گردد ، بنابراین نویسنده با تاکید هر چه بیشتر به صاحبان مشاغل توصیه می کند که از تمام منابع خود جهت طراحی هر چه بهتر لوگوی سازمان استفاده نمایند ، تا تاکید بیشتری بر روی شخصیت تشکیلات خود در چشم مخاطبان داشته باشند و اعتباری افزودن از آن ها برای سازمان ، محصولات و خدمات خود کسب نمایند .

با ما در مقاله بعدی جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص عمر لوگو و باید ها و نباید ها در طراحی لوگو مطابق مد روز و سلیقه روز طراحی گرافیکی لوگو ساین و لوگو تایپ فارسی و لوگو تایپ انگیسی سازمان خود همراه باشید .

شما می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و طراحی لوگو و طراحی آرم سازمان خود با مشاورین طراحی برتر از طریق شماره تلفن های ۷۷۱۳۵۱۲۷-۰۲۱ ، و آدرس ایمیل tarahanehbartar@gmail.com ارتباط برقرار فرمایید .

 

دیدگاه ها بسته شده است