تکامل تاریخی طراحی لوگو چند شرکت معتبر و موفق جهانی ( فصل دوم )

تکامل تاریخی طراحی لوگو چند شرکت معتبر و موفق جهانی ( فصل اول )
مهر ۱۶, ۱۳۹۶
آموزش طراحی لوگو ساین با استفاده از فرم های انتزاعی
آبان ۱, ۱۳۹۶

تکامل تاریخی طراحی لوگو چند شرکت معتبر و موفق جهانی ( فصل دوم )

تکامل تاریخی طراحی لوگو چند شرکت معتبر و موفق جهانی ( فصل دوم ) موضوع این نوشتار است، با ما همراه باشید تا تکامل تاریخی لوگوهای شرکت های موفق جهانی ( فصل دوم ) را بررسی کنیم .

در مقاله ای که هفته گذشته در سایت طراحان برتر خواندید ، تکامل تاریخی لوگو شرکت های adobi ، apple ، کانن ، گوگل ، آی بی ام ، بررسی شد ، این هفته قصد داریم به بررسی تاریخی لوگو شرکت های ال جی ، مایکروسافت ، موتورولا ، موزیلا ، نوکیا بپردازیم

با ما همراه باشید با بررسی لوگوهای منتخب از شرکت های منتخب دنیا …internet logo

موسسه ال جی

این موسسه حیات خود را از طریق دو شرکت آغاز کرد ، لاکی صنایع شیمیایی ، که سازنده لوازم آرایشی بود و گلداستار که رادیو می ساخت . موسسه لاکی با ساختن کرم زیبایی لاکی تصویری که از یک هنر پیشه هالیودی را بر روی خود داشت معروف شد . گلد استار که در ابتدا تنها سازنده رادیو بود ، بعد ها شروع به ساختن انواع و اقسام لوازم و وسایل خانگی الکتریکی کرد . بعد از ادقام این دو موسسه ، شراکا دست به طراحی لوگو ی فعلی زندند ، خوب است بدانید که طراحی آرم ال جی توسط موسسه تبلیغاتی ساچی اند ساچی آمریکا انجام شده است.

در حال حاضر این موسسه ریشه نام خود را دیگر انکار می کند . آن ها اکنون تنها ال جی هستند.

شرکت مایکروسافت

سال ۱۹۷۵ پل آلن که در موسسه ول کار می کرد و دوستش بیل گیتس که دانشجوی دانشگاه هاروارد بود نمونه جدیدی از altair8800 را دیدند که در واقع اولین کامپیوتر خانگی کوچکی که به بازار عرضه شد بشمار می آمد.

این دو نفر تصمیم گرفتند زبان کامپیوتر بیسیکس را به این کامپیوتر منتقل کنند و بدین ترتیب اولین زبان کامپیوتری برای کاپیوترهای خانگی بوجود آمد . آن ها با زبان mlts شروع کردند و در انتها زبان BASIC را تحت امتیاز قرار دادند. در مدت زمان کوتاهی آن ها مشارکت خود را آغاز کردند و شرکت مایکروسافت را با طراحی لوگو ی مایکروسافت ایجاد نمودند .

در مورد تاریخچه طراحی لوگو ی شرکت مایکروسافت :

در سال ۱۹۸۲ مایکروسافت طراحی لوگو و یا طراحی آرم جدید خود را انتخاب کرد ، در این لوگو کلمه O به طرز خاصی مشخص شده بود که کارمندان موسسه آن را بلیب بت نامیدند . در سال ۱۹۸۷ یکی از کارمندان برنامه ای ترتیب داد که این کلمه O که در نشانه بعدی مانند سایر حروف نوشته می شد ، جایگاه قبلی خود را حفظ کند . این برنامه به جایی نرسید . گفته می شود ، کافه تریای موسسه مایکروسافت همبرگری به نام بلیب بت برگر را نیز در منوی غذای خود داشت . در سال ۱۹۸۷ اسکات بیکر آرم سازمانی کنونی ای سازمان را طراحی کرد که به خاطر حالتی که در کلمه O وجود دارد به آن نشانه پک-من نیز گفته می شود . در سال ۱۹۹۴ شعار تبلیغاتی (امروز به کجا می روید) همراه با نشانه بکار گرفته شده که بخشی از برنامه تبلیغاتی ۱۰۰ میلیون دلاری مایکروسافت بود . گفتنی است که این کلمه بارها بوسیله سایرین تقلید شد.

در سال ۱۹۹۶ این شعار حذف شد و به جای آن شعارهایی مانند ساده ترش کنیم، دست به کاری بزن ، آماده باش و زندگی دیجیتالی ات را آغاز کن جایگزین آن است . امروز شعار توانایی شما ، دلخواه ما . بکار برده می شود.

و یک نکته دیگر اوین شعار مایکروسافت این بود : مایکروسافت ، یک پردازشگر بدون آن چیست؟

برنامه تبلیغاتی مایکروسافت ، یک پردازشگر بدون آن چیست؟ برای اولین بار در سال ۱۹۷۶ در مجله تخصصی دیزاین بصورت یک کارتون سیاه و سفید در چهارستون چاپ شد . عنوان این کارتن افسانه کودک مایکرو بود که تصویر کارتونی کوچکی از بچه ای بکسور را نشان می داد که سمبل سرعت و قدرت بود و برای اینکه تمرین واقعی نداشت . به سرعت خسته می شد شخصیت دیگر که کلاه و لوازم کامل به تن داشت ، در ارتباط با این داستان بود که چگونه آینده خوبی در انتظار کودک مایکرو است ولی برای موفقیت نیاز به مدیر قابلی دارد.

شرکت موتورولا

موسسه موتورولا که در آن زمان موسسه تولیدی گالوین نام داشت در سال ۱۹۲۸ بوسیله پل گاوین تاسیس شد . این موسسه در ابتدا رادیو ی ماشین تولید می کرد و نام موتور از موتور ماشین و کلمه اولا از کلمات اضافی رایج آن دور بود . نام این شرکت در سال ۱۹۴۷ به موتورولا تغییر کرد و از سال ۱۹۸۰ تولید تلفن های همراه را آغاز کرد.

در طراحی آرم این شرکت کلمه m تغییر شکل داده و در یک دایره قرار گرفت . طراحی لوگو موتورولا در سال ۱۹۵۵ انجام گرفته است. یکی از مدیران موسسه بر این اعتقاد بود ه دو مثلثی هبه طرف بالا حرکت می کنند نشان دهنده تمایل پیشتاز این موسسه به حرکت به جلو دارد.

موسسه موزیلا

در سال ۲۰۰۲ دیوید هایات و بلیک راس یک جستجوگر اینترنتی را بنیان گذاری کردند که در نهایت موزیلا فایرفاکس نام گرفت . در ابتدا نام آن ققنوس بود که با مشکلات ثبتی مواجه شد و در نهایت به مرغ آتش تغییر نام داد. این نام نیز پذیرفته نشد ، زیرا نرم افزاری به این عنوان وجود داشت و در نهایت نام موزیلا فایرفاکس پذیرفته شد . در سال ۲۰۰۳ طراح لوگو یی به نام استیون گاریتی نوشت که این جستجوگر علامت اختصاری جالبی ندارد ، در نتیجه موسسین از او دعوت به همکاری کردند و طراحی لوگو و طراحی آرم این شرکت انجام شد .

در سال ۲۰۰۸ این طور گفته شد که در اصل جان هیکز بود که این لوگو را با الهام از ایده ای از دانیل بورکا و طراحی از استین دس روشه طراحی کرده است .

شرکت نوکیا

طراحی لوگو و یا طراحی آرم شرکت نوکیا توسط آوا استرندبرگ یک طراح معاصر انجام شده است ، در سال ۱۸۶۵ فردی به نام فردریک ایدستام آسیایی چوبی در جنوب فنلاند تاسیس کرد که چندی بعد به کنار دریاچه نوکیا ویترا منتقل شد . کلمه نوکیا به معنی حیوان تیره ی پشمالویی است که ما آن را راسوی پاین مارتن می نامیم . موسسه ای که ما امروز به نام نوکیا می شناسیم در اصل ترکیبی از صنایع لاستیک فنلاند آسیاب چوبی نوکیا و صنایع سیم فندلاند است که در سال ۱۹۶۷ تاسیس شد .

پیش از متمرکز شدن بر روی تلفن همراه و وسایل ارتباطی ، این شرکت عمدتا لاستیک دوچرخه و ماشین ، کفش ، تلویزیون ، مولد برق و غیره تولید می کرد.

با ما در مقالات بعدی هفته آینده در سایت طراحان برتر برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تکامل تاریخی طراحی لوگو چند شرکت معتبر و موفق جهانی ( فصل سوم ) همراه باشید …

این مقاله ادامه دارد …

 

دیدگاه ها بسته شده است