جذابیت لوگوهای زاویه دار برای برندهای تجاری و غیره تجاری
دی ۱۶, ۱۳۹۷
طراحی لوگوی مناسب برای مشاورین املاک
بهمن ۱۳, ۱۳۹۷

۷ اصل طراحی لوگو ورزشی

اصول اساسی طراحی لوگو ورزشی موضوع این مقاله است. ۷ اصل کانون طراحان برتر در طراحی لوگو های ورزشی را بشناسید.

در هر کسب و کاری که باشیم ، نیاز داریم برای معرفی خودمان از یک نماد استفاده کنیم. نمادها همیشه جذابیت فوق العاده ای برای افراد دارند. تمایل افراد به داشتن نمادی برای فعالیت یا کسب و کارشان ، موجب شده است طراحی لوگو از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد و هر فردی در هر فعالیت کوچک یا بزرگی که دارد از داشتن یک لوگو استقبال کند. انگیزه داشتن لوگو با گسترش فضاهای مجازی و اینترنتی چندین برابر شده است چرا که شما به راحتی می توانید از طریق این فضاها ، مخاطبانی از سراسر دنیا داشته باشید.

بنابراین ، طراحی یک لوگوی ورزشی مناسب می تواند زبان مشترکی میان افراد مختلف با شما باشد یا اینکه ، لوگو شناسنامه فعالیت و میزان حرفه ای بودن شما در این زمینه را نشان دهد. لوگوهای ورزشی از جمله لوگوهایی هستند که طرفداران زیادی در دنیا دارند. از آنجایی که فعالیتهای ورزشی از دیرباز در نزد مردم ارزشمند بوده است مردم علاقه و انگیزه زیادی به ورزش و لوگوهای ورزشی دارند. بنابراین ، افرادی که در زمینه مربوط به ورزش از تأسیس یک سالن ورزشی تا طراحی و تهیه لوازم و لباسهای ورزشی فعالیت دارند باید یه اهمیت طراحی لوگو پی ببرند و به فکر طراحی یک لوگوی مناسب و جذاب باشند.  برای اینکه بتوانیم یک لوگوی مناسب برای فعالیتهای ورزشی خود طراحی کنیم بهتر است نکات زیر را رعایت کنیم.

طراحی لوگو ورزشی - SPORT LOGO

اصل اول در طراحی لوگو ورزشی ) اهمیت نگرش ها و دیدگاه ها

در هر فعالیت ورزشی که وارد شوید ، دیدگا ه ها و نگرشهای خاصی از طرف صاحب نظران یا مردم درباره آن فعالیت ورزشی وجود دارد. در طراحی لوگو به این نگرشها و دیدگاه های خاصی که در این زمینه وجود دارد توجه کنید تا بتوانید لوگویی با مفهوم و با قدرت طراحی کنید.

دومین اصل طراحی لوگو ورزشی ) تاریخ ورزشی

مسلماً زمینه ورزشی که قصد طراحی لوگو برای آن را دارید دارای یک تاریخچه است. سعی کنید تاریخچه آن را به دقت مطالعه کنید تا شناخت شما حول و حوش این زمینه ورزشی افزایش پیدا کند و سپس یک لوگوی مناسب که برگرفته از هویت آن ورزش است طراحی کنید.

سومین اصل لوگو ورزشی ) رشته ورزشی

هر یک از رشته های ورزشی می تواند لوگوی مناسبی برای خود  داشته باشد. به عنوان مثال ما ورزشهایی داریم که توپ جزء لاینفک آن ورزش است. در مقابل ورزشهایی داریم که از ابزارهای دیگری مانند قایق و پارو یا زمینه های دیگر استفاده می کنند. برای هر یک از زمینه های ورزشی سعی کنید با توجه به ماهیت آن ورزش یک لوگوی مناسب طراحی کنید و ویژگی اصلی آن زمینه ورزشی یا وسیله ای که جزء ابزارهای اصلی در این ورزش است را در طراحی لوگو استفاده کنید.

چهارمین اصل لوگو ورزشی ) طرفداران

ممکن است هر یک از زمینه های ورزشی ، طرفداران خاص خود را داشته باشید. شما در طراحی های ورزشی حتی می توانید مخاطبان این ورزش را در نظر بگیرید و با توجه به ویژگیهای آن به طراحی لوگوی مناسب بپردازید.

پنجمین مورد در طراحی لوگو ورزشی ) لوگوهای تایپی

اگر قصد دارید از لوگوهای تایپی استفاده کنید یا در کنار لوگو ، نام برند خود را بنویسید سعی کنید از فونتهایی که نشان دهنده انرژی ، قدرت و سرزندگی است استفاده کنید. این لوگو ها دقیقاً می توانند حس سرزندگی را به مخاطبان شما انتقال دهند.

ششمین مورد در طراحی لوگو ورزشی ) رنگ لوگو

رنگهای لوگو نیز مانند فونت آن باید از رنگهای شاد و روشن باشد. مثلاً رنگ زرد و قرمز از جمله رنگهایی هستند که برای لوگوهای ورزشی بسیار مناسب هستند. البته از رنگهای دیگر نیز می توان برای طراحی لوگو استفاده کرد ولی باید در همه آنها این اصل که لوگوی ورزشی باید حس و حال شادی و انرژی و هیجان را منتقل کند رعایت کنید.

هفتمین اصول لوگو ورزشی ) خطوط منحنی

بهتر است خطوطی که در طراحی لوگوها استفاده می شود خطوط منحنی باشند تا انعطاف و انرژی را در این لوگو نشان دهند. زیرا لوگوهای زاویه دار نمی توانند احساس انرژی مثبت را آنچان که لوگوهای منعطف نشان می دهند انتقال دهند.

طراحی لوگو و طراحی آرم

طراحی لوگو ورزشی - SPORT LOGO - لوگو دوچرخه

دیدگاه ها بسته شده است